44 Yıl Sonra Hayat

ABD’li Otis Johnson, bir polis memurunu öldürmeye teşebbüs etmekten 1975 yılında tam 44 yıl hapse mahkum edildi. Johnson, hapse girdiğinde 25 yaşındaydı. Talihsiz adam, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, 69 yaşında 44 yıllık cezasını genel bir afla 40 yılda tamamlayarak hapisten çıktı ancak bıraktığındaki dünya ile şu an karşılaştığı dünya birbirinden tamamen farklıydı.

Al Jazeera kanalı, 1970’li yıllarda hapse giren Otis Johnson ile ilginç bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi için New York’un ünlü Times Meydanı’na gelen Johnson’un ilk tepkileri şunlar oldu: “İnsanlar kulaklarında kablolar ile dolaşıp müzik dinliyorlar. Hepsi tıpkı birer CIA ajanı gibi görünüyor. Yayalar telefonda konuşurken nereye gittiklerine bakmadan yürüyor. Neon ışıklı bilbordlar vitrinleri süslüyor.”

Johnson’un söyledikleri, insan ömrü için uzun insanlık tarihi için oldukça kısa bir süre içerisinde değişen teknolojinin ve teknolojik gelişmelerin günlük hayatımıza yansımalarını görmek bakımından oldukça ilgi çekici.

Düşünsenize 44 yıllık hayattan izole bir şekilde yaşadıkdan sonra günümüzdeki hayata adapte olmak oldukça zordur…Ne diyelim Allah düşürmesin

Share

Comments

  1. Gerçekten bir insan için alışılması çok zor bir durum. Bir an düşünüp ya benim de başıma gelseydi diyorum ve çıkar yol bulamıyorum.

  2. Alışılası zor bir durum olsa gerek. Şahsen ben olsam çok zorluk çekerdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir